VIDEO:
Cynamon: Mafia
 
DOWNLOAD:
Cynamon_info_rtf [rtf 5.5KB]
Cynamon-tech [pdf 345KB]
Cynamon-info [pdf 0.10MB]
Jurij Andruchowycz + Karbido
 
Druga część tryptyku "SAMOGON-CYNAMON-ABSYNT" już we wrześniu ujrzy światło dzienne i mroki nocy.

Tym razem, po rockowo-folkowym Samogonie przyszedł czas na penetracje elektroniczne, post-rockowe i halucynujące eksperymenty psychoakustyczne.
 
Prapremierowe wykonanie szkiców do "Cynamonu" miało miejsce podczas III Miedzynarodowego Festiwalu Twórczosci Brunona Schulza w Drohobyczu (maj 2008).
 
POCZTÓWKI DŹWIĘKOWE
 
Płyta "Cynamon" jest cyklem 12 różnych muzycznych obrazów. Muzycy sięgneli do klimatów post-rockowych, dzieląc noise, minimal czy ambient z energią dziwnie brzmiących ballad, tang i walców. Przywołują echo dawnych kataryn, karuzel i gramofonów, topiąc je na końcu w jazgocie gitar i zniekształceniach transowego rytmu.
 
Tym razem na potrzeby muzyki wykonano liczne rejestracje terenowe bo niemal roczna sesja nagraniowa odbywała się w wielu miejscach, niekiedy w kilku jednocześnie. Można powiedzieć, że "Cynamon" powstał w nomadycznym studiu nagran.
 
Płyta powstawała w Utrechcie, w Drohobyczu, Warszawie i we Wrocławiu; partie perkusyjne Zumthor nagrał w szwajcarskim Haldenstein, zaś niektóre ambienty były rejestrowane na ulicach Jerozolimy i Hong-Kongu.
 
Niekwestionowanym magnesem płyty jest jednak Jurij Andruchowycz. Charyzmatycznym, meandrującym głosem genialnie zamienia własną poezję w hipnotyzującą opowieść.
Ogromna w tym zasługa genialnego przekładu Jacka Podsiadły (wszystkie teksty pochodzą ze zbioru "Egzotyczne ptaki i rośliny", właśnie w jego przekładzie, wydanego przez Biuro Literackie w 2007 r.)
 
Z DODATKIEM INDII
 
Wydawnictwo "Cynamon" zawiera dodatek: pięcioczęściową suitę "Indie", którą w wymiarze improwizatorskim grupa wykonała parokrotnie podczas ukraińskich tras wcześniejszego "Samogonu".
 
"Indie" są osobnym dziełem, filozoficzną elektro-balladą transkontynentalną z elementami etnicznego kolorytu. Kompozycja w całości powstała na obrzeżach głównej sesji nagraniowej "Cynamonu", podczas prac wokalnych, nie jest więc wolna od atmosfery twórczego, późnonocnego amoku.
Rzecz dla kolekcjonerów - obieżyświatów.
 

PRASA O CYNAMONIE:
[»]
 
Płyta współfinansowana przez
Wydział Kultury Urzędu Miejskiego we Wrocławiu
w ramach programu Wrocław 2016.

 
Wsparcie produkcyjne:
CS IMPART, Wrocław ul. Mazowiecka 17
www.impart.art.pl
 
Wsparcie medialne:
indpendent.pl
serpent.pl
 
ZAŁOGA:
[»]